Rynek Rybny

Nowe technologie i kontakty zagraniczne dla branży przetwórstwa rybnego


Jeżeli któraś z zaprezentowanych poniżej ofert zainteresuje Państwa, prosimy o kontakt z p. Pawłem Żebrowskim, wraz z podaniem numeru referencyjnego oferty (tel. (91) 449 43 64, pzebrowski@zut.edu.pl)

Nr ref.: 11 GB 46P4 3L1T

Szkocka firma opatentowała dwie nowe, proekologiczne metody połowu i transportu skorupiaków. Zaletą, różniącą te metody od obecnie stosowanych, jest możliwość wypuszczenia skorupiaków o niewystarczającym rozmiarze bez szkody dla zwierząt. Transport skorupiaków odbywa się w tlenowym środowisku zapewniając wysoką jakość produktu. Firma poszukuje partnerów zainteresowanych współpracą komercyjną oraz rozwojem badań.


Nr ref.: 08 IS 81ET 0JHJ
Islandzka firma oferuje elektroniczny dziennik oraz system informacji dla statków rybackich oraz kadry zarządzającej połowami. System zbiera bardzo dużą ilość informacji dotyczących połowów oraz składowania umieszczając je w bazie danych dostępnej zarówno na statkach rybackich jak i na lądzie. Firma poszukuje partnerów zainteresowanych umową licencyjną, oraz współpracą komercyjną wraz z wsparciem technicznym.

Nr ref.: 11 HR 89GQ 3KZQ

Mała chorwacka firma opatentowała składającą się pułapkę na ryby o potwierdzonej badaniami rynkowymi przydatności. Unikalną i wysoce innowacyjną cechą pułapki jest fakt, iż składa się ona w różne kształty i zajmuje 20 razy mniej miejsca niż konwencjonalne, obecnie używane. Wejście do pułapki, definiujące, czy poławiane będą ryby czy skorupiaki, oraz zatrzymujące połów wewnątrz, jest giętkie i w związku z tym może być używane w różnych warunkach. Firma poszukuje partnerów do umowy licencyjnej.

Nr ref.: 08 CL 85FE 27GT
Firma z Chile opracowała projekt automatyzacji procesów utrzymania sieci w hodowlach ryb. Firma oferuje know-how dotyczące następujących usług: utrzymanie sieci w hodowlach ryb, usługi kompleksowe, oraz wyspecjalizowany system do prowadzenia działalności połowowej i akwakultury.


Nr ref.: 20100421008

Niemiecki hurtownik oferuje świeże, wędzone i mrożone ryby dla klientów regionalnych i szuka partnerów w sektorze rybołówstwa i przetwórstwa rybnego w celu przejęcia handlu, ich ryb oraz owoców morza. Firma oferuje również wzajemną współpracę w dystrybucji do innych hurtowni.

Nr ref.: 20110316018
Włoska firma specjalizująca się w przetwarzaniu i pakowaniu produktów rybołówstwa, poszukuje dystrybutorów.

Nr ref.: 20080718003
Litewska spółka świadcząca usługi rybołówstwa morskiego poszukuje pośredników handlowych.

Nr ref.: 20090723002
Rosyjska firma specjalizująca się w produkcji produktów rybnych, kawioru szczupaka i ryb chłodzonych poszukuje usług pośrednictwa handlu.

Nr ref.: 20110124023
Brytyjska firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji składającego się z rur systemu do połowów, który może być używany do połowów łososia, pstrąga i innych ryb drapieżnych, poszukuje partnerów dystrybucji tego produktu.

Nr ref.: 20110620027

Duński producent i sprzedawca wędzonych i świeżych produktów z łososia, szuka współpracy z producentem wyżej wymienionego, który jest już obecny na rynku krajowym, a który chce rozpocząć eksport do innych krajów. Potencjalny partner powinien mieć dobrze funkcjonującą linię produkcyjną. W razie potrzeby duńska firma jest otwarta na inwestowanie w działanie z odpowiednim partnerem. Joint venture jest również oferowane.